Overslaan en naar de inhoud gaan
  • Nederlands
  • English

Internet search

Menu
  • Over NIOO
    • Over ons
    • Het gebouw
    • Geschiedenis
  • Actueel
    • Nieuws
    • Persberichten
    • Agenda
  • Onderzoek
    • Onderzoeksthema's
    • Publicaties
    • Datasets
    • Faciliteiten
    • Klimaat
  • Afdelingen
    • Aquatische ecologie
    • Dierecologie
    • Microbiële ecologie
    • Terrestrische ecologie
    • Overige
  • Maatschappij
    • Ecologie en maatschappij
    • Citizen Science
    • Educatieve info
    • Inspiratielezing
  • Werken & leren
    • Vacatures
  • Contact
    • Adres en route
    • Medewerkers

Veni's voor NIOO-onderzoekers

Marjolijn Christianen, Antica Culina en Stefan Geisen krijgen NWO-beurs voor jong talent
News
31-07-2017

NIOO-onderzoekers Marjolijn Christianen, Antica Culina en Stefan Geisen hebben een Veni-beurs van NWO gekregen. De vernieuwingsimpuls Veni is een financieringsinstrument voor pas gepromoveerde onderzoekers. Zij krijgen zo de kans om gedurende drie jaar hun ideeën verder te ontwikkelen.

Marjolijn Christianen - Aquatische Ecologie: Hoe grote grazers en invasieve planten zeegras ecosysteemdiensten veranderen

Mensen zijn afhankelijk van ecosystemen (e.g. voor kustbescherming) maar verstoren deze wereldwijd. Onderzocht wordt hoe wereldwijde veranderingen in de aanwezigheid van grotegrazers en niet-inheemse planten samen invloed hebben op ecosysteemdiensten van zeegras ecosystemen. Een instrument wordt ontwikkeld waarbij zeeschildpad-foerageerpatronen worden gebruikt voor wereldwijde monitoring van (invasief) zeegras

Antica Culina - Dierecologie: Vogels scheiden alleen met een goede reden

Veel diersoorten (inclusief de mens) vormen een trouw paar, waarbij beide partners voor hun jongen zorgen. Maar, net als mensen, scheiden vogels soms. Antica onderzoekt waarom sommige paren bij elkaar blijven en anderen scheiden. En wat de gevolgen van een scheiding zijn op de overlevingskansen van mannetjes en vrouwtjes.

Stefan Geisen - Terrestrische Ecologie: Bodemprotozoën en planten - wie is de baas?

Protozoën zijn micro-organismen die plantengroei kunnen bevorderen door voedingstoffen beschikbaar te maken uit bacteriën. Het is onbekend of planten hun voeding kunnen beïnvloeden door de samenstelling en diversiteit van de protozoëngemeenschap te sturen. Stefan gaat dit onderzoeken aan de hand van plant-protist interacties van vroege- en mid-succesie plantensoorten.

  • KNAW
  • intranet
  • privacy statement
  • login

NIOO KNAW