Overslaan en naar de inhoud gaan
  • Nederlands
  • English

Internet search

Menu
  • Over NIOO
    • Over ons
    • Het gebouw
    • Geschiedenis
  • Actueel
    • Nieuws
    • Persberichten
    • Agenda
  • Onderzoek
    • Onderzoeksthema's
    • Publicaties
    • Datasets
    • Faciliteiten
    • Klimaat
  • Afdelingen
    • Aquatische ecologie
    • Dierecologie
    • Microbiële ecologie
    • Terrestrische ecologie
    • Overige
  • Maatschappij
    • Ecologie en maatschappij
    • Citizen Science
    • Educatieve info
    • Inspiratielezing
  • Werken & leren
    • Vacatures
  • Contact
    • Adres en route
    • Medewerkers

NIOO met SummerLabb op Duikvaker beurs

Nadruk op wateronderzoek en 'citizen science'
News
29-01-2018

In het weekend van 3 en 4 februari neemt het NIOO deel aan Duikvaker, de jaarlijkse beurs voor duikers, freedivers en snorkelaars, als onderdeel van het rondreizende 'duurzaamheidsdorp' SummerLabb.


De NIOO SummerLabb-stand op SAIL Den Helder (2017)

"Door de samenwerking tussen Duikvaker en SummerLabb wordt een brug geslagen tussen de onderwaterwereld en innovaties op gebied van duurzaamheid", schrijven de organisatoren op de website van Duikvaker.

Het NIOO heeft als onderdeel van SummerLabb al op allerlei festivals gestaan, waaronder SAIL Den Helder en de Wereldhavendagen.

Net als op die festivals heeft het NIOO op Duikvaker een eigen stand, waar verrassend onderzoek in de schijnwerpers wordt gezet.

Duikers

De nadruk zal dit keer liggen op het wateronderzoek van het NIOO. Ook duikers spelen daarbij een belangrijke rol, bijvoorbeeld in de 'citizen science' campagne Europese meren. Lokale duikclubs helpen de onderzoekers van AKWA namelijk bij het uitvoeren van de metingen namens Nederland.

Bezoekers aan Duikvaker kunnen bij de NIOO-stand verder kennismaken met de Teabag Index: een makkelijke manier om de waterkwaliteit te meten met behulp van, jawel, theezakjes. En er is ook het onderzoek van Sven Teurlinkcx naar de vraag: 'Eendjes voeren: een probleem voor de waterkwaliteit?'

Duikvaker wordt vrijdagavond officieel geopend. Voor het publiek is de beurs zaterdag en zondag toegankelijk: zaterdag van 10-18u en zondag van 10-17u. Locatie: Expo Houten.
 


  • Meer weten over de rol van duikers bij onderzoek naar waterkwaliteit? In Snorkelen voor de Wetenschap (Trouw) komt o.a. Laura Seelen van het NIOO aan het woord. Zaterdag is zij er ook bij op de Duikvaker beurs in Houten.

Verder lezen

NIOO met game Climate Pursuit op SAIL Den Helder

19-06-2017

Poep=Goud op Delfsail 2016

08-07-2016

  • KNAW
  • intranet
  • privacy statement
  • login

NIOO KNAW